Najważniejsze parametry przy wyborze sprężarki stomatologicznej

Moc silnika (kW)

Każda sprężarka będzie miała określoną moc znamionową pompy, która służy do sprężania samego powietrza. Pompy mają szeroki zakres wymagań dotyczących mocy, a im mocniejsza jest pompa, tym więcej unitów i urządzeń będziesz w stanie zasilać. Gabinety dentystyczne będą prawdopodobnie potrzebować od 1,1 kW do 5,5 kW do obsługi całego sprzętu.

Pamiętaj tylko, że im więcej narzędzi chcesz zasilać, tym silniejszy musi być Twój Kompresor stomatologiczny  .

DA7001

Ciśnienie (bar)

Każde narzędzie dentystyczne, którego używasz, ma określone wymagania dotyczące ciśnienia pracy, aby mogło działać prawidłowo. Spójrz na narzędzia, których potrzebujesz, aby zobaczyć ich wymagania dotyczące ciśnienia, zwykle wymienione i mierzone w jednostce bar (rzadziej w MPa). W przypadku wielu zastosowań dentystycznych, takich jak narzędzia ręczne, wymagane jest około 5 barów.

Celuj nieco wyżej niż minimum wymaganego ciśnienia, aby mieć pewność, że masz wystarczające ciśnienie, gdy sprężarka zasila wiele unitów lub aby zrekompensować wszelkie możliwe spadki ciśnienia w rurociągach sprężonego powietrza.

Jeśli próbujesz uruchamiać narzędzia ze zbyt małym ciśnieniem, możesz uszkodzić narzędzie i prawdopodobnie zaszkodzić swoim pacjentom. Podczas pracy z wiertłami spadki ciśnienia mogą zmniejszyć jego zdolność do wiercenia lub cięcia w razie potrzeby, co powoduje, że leczenie pacjentów zajmuje więcej czasu – co zwiększa koszty godzin pracy personelu, znieczulenia, a nawet koszty na pacjenta.

DA7002

Wydajność (l/min)

Narzędzia zapewnią również wymagania dotyczące zapotrzebowania sprężonego powietrza w litrach na minutę (l/min) lub stopach sześciennych na minutę ( Sprężarki dentystyczne ), aby poinformować Cię, czego potrzebują do spójnego i prawidłowego działania podczas całej procedury. Podobnie jak w przypadku ciśnienia, zazwyczaj zaleca się uzyskanie sprężarki, która przekracza połączone wymagane zapotrzebowanie w litrach na minutę lub stopach sześciennych na minutę, aby można było utrzymać narzędzia w należytym stanie.

Narzędzia dentystyczne często zakładają obciążenie 25% – gdy używasz ich tylko raz na cztery minuty – a wydajność w l/min to odzwierciedla. Jeśli masz tendencję do częstszego wykonywania skomplikowanych operacji lub używania narzędzi przez dłuższy czas, wskazane jest znalezienie wydajności, która jest znacznie wyższa niż wymagane przez producenta narzędzia.

Related Posts

Leave a Reply