Czy warto założyć gabinet stomatologiczny?

Zdrowe zęby to podstawa, dlatego coraz więcej Polaków rezygnuje z długich kolejek do dentysty w NFZ i korzysta z usług prywatnych klinik. Założenie własnego gabinetu sprzęt stomatologicznego jest więc potencjalnie sposobem na zarobienie dużych pieniędzy. Wbrew pozorom aby rozpocząć taką działalność, nie trzeba mieć dyplomu lekarza.

TJ2688 B2 Fotel dentystyczny

Otwarcie gabinetu stomatologicznego: od czego zacząć?
Zastanawiacie się, jak otworzyć gabinet stomatologiczny na własną rękę jako dentysta lub osoba bez takiego wykształcenia? Pierwszym krokiem będzie wybór zakresu usług, jakie będzie oferowała klinika. Mogą to być:

protetyka (usuwanie ubytków),
ortodoncja,
endodoncja,
zabiegi chirurgiczne twarzowo – szczękowe.

Jeśli chodzi zaś o własny gabinet stomatologiczny prowadzony w ramach niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej (NZOZ), trzeba będzie spełnić poniższe warunki:

posiadanie pomieszczeń lub urządzeń, odpowiadających określonym wymaganiom ogólnoprzestrzennym, sanitarnym, instalacyjnym,
stosowanie wyrobów odpowiadających wymaganiom ustawy z dnia 20 maja 2010 r. o wyrobach medycznych,
zapewnienie, aby świadczenia zdrowotne były udzielanie wyłącznie przez osoby wykonujące zawód medyczny oraz spełniające wymagania zdrowotne,
zawarcie umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Gwarancja i koszty eksploatacyjne

Powinniśmy dowiedzieć się przed zakupem unitu, jakie dokładnie są warunki gwarancji. Co ona obejmuje i jak długo trwa? Bardzo często się zdarza, że okres gwarancji jest różny na poszczególne elementy urządzenia. Powszechną praktyką są obowiązkowe, płatne, coroczne przeglądy techniczne. Powinniśmy więc dowiedzieć się, ile taki przegląd kosztuje, jaki jest koszt przedłużenia gwarancji na unit oraz na jakie komponenty przegląd przedłuża nam gwarancje.

W dokonaniu zakupu unitów bardzo pomógł dr. Skrzypkowi stworzony przez Makromed profesjonalny konfigurator. – Dzięki niemu mogłem nie tylko obejrzeć unity stomatologiczne w 3D, ale również zapoznać się z dostępnym wyposażeniem oraz dokonać symulacji cenowych. To zdecydowanie najbardziej przyjazny użytkownikowi konfigurator unitów, jaki znam – podsumowuje dr Skrzypek.

Przydatna wiedza na temat lampa ścienna stomatologiczna

Końcówki stomatologiczne – kątnice, prostnice, turbiny, szybkozłączki

Related Posts