Do czego służą wiertła dentystyczne?


Praca stomatologa wymaga stosowania narzędzi najlepszej jakości, wytrzymałych i wygodnych w użytkowaniu. Jednymi z najczęściej używanych są wiertła stomatologiczne. W dzisiejszym artykule dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie wierteł diamentowych oraz dlaczego są to najważniejsze instrumenty obrotowe w każdej praktyce stomatologicznej.

Na początek warto przypomnieć, że choć to wiertło ma bezpośredni kontakt z zębami pacjenta, samo w sobie niewiele jest w stanie zdziałać. Wiertła protetyczne są bowiem końcówką montowaną w urządzeniu dentystyczny, które jest podpięte do mikrosilnika.

10 Szt. Wiertło do zębów dentystycznych ze stali wolframowej do rękojeści do polerowania

Najważniejsze rodzaje wierteł stomatologicznych – co należy o nich wiedzieć?
Wiertła można zatem podzielić pod kilkoma kątami. Pierwszy wiąże się z tym, o czym wspomnieliśmy powyżej – poszczególne wiertła są bowiem dedykowane pracy z konkretnymi urządzeniami. Druga cecha różnicująca ten asortyment to z kolei materiał, z którego wykonuje się wiertła. Najbardziej klasyczne i tradycyjne są elementy stalowe, które jednak szybko się zużywają. Mimo to przydadzą się w gabinecie do prac wolnoobrotowych, na przykład usuwania próchnicy – nagrzewają się bowiem znacznie wolniej niż konkurencyjne wiertła.

Gdzie kupić wiertła stomatologiczne?
Jak widać, w każdym gabinecie dentystycznym musi znaleźć się cały zestaw różnorodnych wierteł. Nie ma uniwersalnych końcówek, które załatwią sprawę przy każdym ubytku. Wiertło musi mieć bowiem odpowiednią główkę i być wykonane z właściwego materiału. Największy wybór wszystkich potrzebnych wierteł znajdziemy jednak w hurtowniach stomatologicznych. Zwłaszcza te internetowe pozwolą na spokojny wybór wszystkich typów takich narzędzi potrzebnych w codziennej praktyce dentystycznej.

Gdzie kupić najlepsze wiertła diamentowe?
Wiertła diamentowe możesz kupić w wielu miejscach, jednak jest jedno, które wyróżnia się na tle konkurencji. Jest to sklep internetowy Dentalzz. Tutaj znajdziesz tysiące sprawdzonych produktów stomatologicznych, pochodzących od najlepszych producentów na świecie, w tym szeroką gamę instrumentów obrotowych firmy Komet, dostępną tylko w Marrodent. Zaopatrując Twój gabinet na platformie zakupowej sklep.marrodent.pl, możesz liczyć na wysoką jakość, atrakcyjne ceny i profesjonalną obsługę klienta.

Zakup za gotówkę czy zakup ratalny?

Related Posts