Serce każdej kątnicy i prostnicy, czyli mikrosilnik stomatologiczny

Serce każdej kątnicy i prostnicy, czyli mikrosilnik stomatologiczny
Prostnice i kątnice to jedne z podstawowych narzędzi, z których korzysta stomatolog podczas pracy. Są to wiertarki dentystyczne, czyli narzędzia stosowane do opracowania twardych tkanek zęba i materiałów stomatologicznych. Wykorzystywane są w protetyce i ortodoncji. Montuje się w nich wiertła, które wprawiane są w obroty za pomocą mikrosilników. Częstotliwość tych obrotów może wynosić od 500 do 25 tysięcy na minutę w przypadku prostnic i od 500 do nawet 200 tysięcy na minutę, gdy mowa o kątnicach.

NL400-I

Niezawodne mikrosilniki stomatologiczne
W trosce o zadowolenie naszych klientów przygotowaliśmy w naszej ofercie niezawodne mikrosilniki stomatologiczne. Dzięki temu masz pewność, że narzędzia te spełnią Twoje oczekiwania. Oferujemy starannie wyselekcjonowane produkty, które są kompatybilne z systemami przyrządów dentystycznych. Wszystkie produkty dostępne są w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą mikrosilników

Sprzęty napędzane przez mikrosilnik
Jednym ze sprzętów napędzanych przez mikrosilnik jest kątnica stomatologiczna. Możemy wyróżnić trzy rodzaje kątnic w zależności od szybkości wykonywanych przez nie obrotów. Żeby ułatwić ich rozróżnianie, oznacza się je kolorami: zielonym, niebieskim i czerwonym.

Rodzaje wypełnień stomatologicznych
Wypełnienia stomatologiczne (potocznie zwane przez nas plombami) to materiał odbudowujący utracone w wyniku uszkodzeń mechanicznych lub na skutek próchnicy tkanki zęba. Wypełnienie nie jest wyłącznie kaprysem powodowanym kwestiami estetycznymi. Ubytek może powodować ból, ponieważ jest podatny na działanie na przykład bakterii czy temperatur. W gabinecie stomatologicznym do wyboru mamy wiele rodzajów plomb, oto kilka z nich.

Related Posts