Jaka jest różnica między mikrosilniki pneumatyczne i elektryczne

Mikrosilniki stomatologiczne to dentystyczne narzedzia rotacyine.Zaliczaja sie do grupy stomatologicznychkoncowek niskoobrotowych. Osiagaja predkosci od 0 do 40 000 tysiecy obrotow na minute i stad bierze sie ichnazwa – stomatologiczne mikrosilniki niskoobrotowe. W porownaniu do wysokoobrotowej turbiny
stomatologicznej, ktora pracuje z predkoscia okolo 300 000 obrotow na minute (RPM),zakres obrotow
mikrosilnika stomatologicznego wydaje sie byé niski.Mikrosilnik w odroznieniu od pasywnych prostnic i katnicstomatologicznych, jest koncowka aktywna tzn. w sposob aktywny wytwarza moc i predkosc watka napedowego.
Mikrosilnikiem stomatologicznym nalezy pracowaé w polaczeniu z katnica stomatologiczna lub prostnica
stomatologiczna.Mikrosilnik stomatologiczny posiada jediynie wyprowadzenie watka napedowego do ktoregonalezy podlaczyc katnice lub prostnice i dopiero do tych narzedzi mozliwa jest instalacja wiertla katnicowego lubfrezu prostnicowego.

CX235-3C Mikrosilniki Pneumatyczne

Stomatologiczny mikrosilnik elektryczny jest niezbędny do efektywnego wykonywania zabiegów, dlatego w tej kwestii nie należy szukać kompromisów – priorytetem jest trwałość sprzętu oraz jego funkcjonalność. Oferujemy urządzenia od uznanych w branży producentów takich jak NSK czy Bien Air, co daje gwarancję jakości. Jednocześnie zapewniamy bogaty asortyment, dzięki czemu łatwiej wybrać najlepszy produkt, o parametrach dostosowanych do potrzeb danego gabinetu. Dostępny jest zarówno mikrosilnik stomatologiczny elektryczny z oświetleniem LED, jak i bez niego – wygodniej jednak pracuje się przy pełnej widoczności. Zapewniamy również profesjonalną opiekę serwisową w ramach, której dokonujemy napraw sprzętu i końcówek. Zapomnij o ciągle psujących się urządzeniach i zamów niezawodny mikrosilnik stomatologiczny z naszego sklepu.

Mamy dla Państwa mikrosilnik stomatologiczny przeznaczony do zadań specjalnych
Dbamy o zadowolenie naszych Klientów, dlatego przygotowaliśmy dla Państwa wyłącznie sprawdzone i niezawodne mikrosilniki stomatologiczne. Modele służące do zabiegów endodontycznych posiadają dodatkowe zabezpieczenia. Jest to na przykład automatyczne zatrzymanie mikrosilnika po osiągnięciu wierzchołka, a także zwiększenie bezpieczeństwa podczas opracowywania skomplikowanych kanałów. To sprawia, że mikrosilnik stomatologiczny jest łatwy w użyciu i jednocześnie komfortowy zarówno dla lekarza, jak i dla pacjenta. Wyróżnia go też intuicyjne, proste menu i anatomiczna końcówka ułatwiająca dotarcie do najbardziej wymagających miejsc.

Related Posts