Najważniejsze parametry przy wyborze sprężarki stomatologicznej

Moc silnika (kW)
Każda sprężarka będzie miała określoną moc znamionową pompy, która służy do sprężania samego powietrza. Pompy mają szeroki zakres wymagań dotyczących mocy, a im mocniejsza jest pompa, tym więcej unitów i urządzeń będziesz w stanie zasilać. Gabinety dentystyczne będą prawdopodobnie potrzebować od 1,1 kW do 5,5 kW do obsługi całego sprzętu.

Greeloy GZ602

Ciśnienie (bar)
Każde sprzęt dentystyczny na sprzedaż, którego używasz, ma określone wymagania dotyczące ciśnienia pracy, aby mogło działać prawidłowo. Spójrz na narzędzia, których potrzebujesz, aby zobaczyć ich wymagania dotyczące ciśnienia, zwykle wymienione i mierzone w jednostce bar (rzadziej w MPa). W przypadku wielu zastosowań dentystycznych, takich jak narzędzia ręczne, wymagane jest około 5 barów.

Wydajność (l/min)
Narzędzia zapewnią również wymagania dotyczące zapotrzebowania sprężonego powietrza w litrach na minutę (l/min) lub stopach sześciennych na minutę (CFM), aby poinformować Cię, czego potrzebują do spójnego i prawidłowego działania podczas całej procedury.

Podsumowanie
Podobnie jak inne używane przez Ciebie narzędzia dentystyczne, nie wszystkie sprężarki stomatologiczne są sobie równe. Istnieje wiele opcji wydajności i mocy, a także materiały i układ, które mogą stworzyć lub zepsuć system sprężonego powietrza w Twoim gabinecie dentystycznym. Przyjrzeliśmy się kilku głównym punktom dotyczącym wyboru odpowiedniej sprężarki stomatologicznej i wymaganiom, o których należy pamiętać przy zakupie kompresor dentystycznego.

Related Posts

Leave a Reply