Myjka ultradźwiękowa stomatologiczna – do czego służy?

Myjka ultradźwiękowa kosmetyczna, a także ta wykorzystywana w innych gałęziach przemysłu, to urządzenie, którego mechanizm bazuje na zjawisku kawitacji, czyli powstawania małych bąbelków powietrza. Poszczególne cząsteczki powietrza uderzają z bardzo dużą siłą w czyszczony przedmiot, usuwając tym samym znajdujący się na nim brud. Cały proces mycia ultradźwiękowego trwa co najwyżej kilkanaście minut.

JPS-20A

Co jest lepsze – sterylizator czy ultradźwiękowa myjka kosmetyczna?
Właściciele salonów kosmetycznych mogą zadawać sobie pytanie, czy myjka ultradźwiękowa wystarczy do dezynfekcji przyrządów stosowanych podczas zabiegów mikrodermabrazji lub kawitacji. Otóż urządzenia te skutecznie czyszczą i dezynfekują przedmioty (w połączeniu z odpowiednim płynem), jednak nie sterylizują ich.

Jak działa myjka ultradźwiękowa?
Myjka ultradźwiękowa stomatologiczna to niezwykle zmyślne urządzenie, które do swojego działania wykorzystuje zjawisko kawitacji, czyli procesu powstawania mikroskopijnych bąbelków powietrza. Uderzają one z olbrzymią energią w myty przedmiot, rozbijając tym samym oblepiający go brud.

Do czego służy myjka ultradźwiękowa?
Wbrew pozorom czyszczenie wielu przedmiotów stanowi prawdziwe wyzwanie. Chodzi tutaj jednak nie tyle o stopień czy rodzaj zabrudzenia, lecz to, jak delikatna jest dana rzecz.
Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo tragiczne w skutkach może być zanurzenie elektroniki użytkowej w wodzie, jednak, w niektórych przypadkach konieczne jest dogłębne oczyszczenie danego przedmiotu.

Related Posts