Korzyści, jakie dają mikrosilniki protetyczne

Czy są jakieś wady tego rozwiązania?
Rękojeści wykorzystujące do pracy mikrosilniki protetyczne mogą się nagrzewać i nieprzyjemnie wibrować po dłuższym użytkowaniu. Bezszczotkowy silnik na sprzęcie protetycznym może być też początkowo nieco trudny w obsłudze. W większości przypadków dentyści muszą kupować dwa mikrosilniki o różnych prędkościach obrotowych. Maszyna może być bardzo powolna lub bardzo szybka i trudna do polerowania i cięcia tkanek w jamie ustnej.

BL-800A Bezszczotkowy mikrosilnik

Korzyści, jakie dają mikrosilniki protetyczne
Nowoczesne mikrosilniki protetyczne bardzo podniosły komfort, który pacjenci odczuwają podczas zabiegów dentystycznych. Dzięki wyraźnie większemu momentowi obrotowemu współczesne ​​rękojeści mogą mieć znacznie zwiększone prędkości.

Maszyny, sprzęt i inne elektryczne instrumenty, którymi na co dzień w swojej pracy posługują się dentyści, takie jak końcówki dentystyczne, wymagają do pracy mikrosilników protetycznych. Czy wiesz, na co zwrócić uwagę przy zakupie mikrosilnika protetycznego do swojego gabinetu lub kliniki? W tym krótkim artykule znajdziesz kilka sugestii, które warto wziąć pod uwagę, gdy uzupełniasz lub zmieniasz wyposażenie.

W najnowszej technologii dentystycznej kompaktowy mikrosilnik może mieć inny typ w zależności od zastosowania (powietrznego lub elektrycznego). Ponadto coraz bardziej w stomatologii zwraca się uwagę na ergonomię, energooszczędność oraz możliwość dopasowania szerokiej gamy rozmiarów i modeli urządzeń obsługujących konkretne mikrosilniki protetyczne. Wybór odpowiedniego mikrosilnika do rękojeści ma kluczowe znaczenie. Niektórzy potrzebują kątnicy, prostnicy lub obsługi urządzeń o małej prędkości.

Dlatego coraz częściej dentyści decydują się na mikrosilniki bezszczotkowe. Mimo że są droższe, pozostają również narzędziem bardziej niezawodnym od tańszych konkurentów. Nie posiadają bowiem powierzchni trących. Wyróżnia je natomiast większa moc i prędkość, czyli parametry, które pomagają przy wielu pracach. Oba rodzaje mikrosilników znajdziesz na dentalzz.pl.

Related Posts