Jak wybrać wybrać aparat do rentgena dentystycznego

Zarówno pacjenci, jak i rynek medyczny, już od jakiegoś czasu wymagają od stomatologów prowadzenia procesu leczenia według najwyższych standardów. To mobilizuje właścicieli praktyk do wprowadzania nowych technologii i rozwiązań diagnostycznych. Trudno wyobrazić sobie współczesny gabinet stomatologiczny bez sprzętu RTG. Oczywiście jest możliwe kierowanie pacjentów na badania RTG do innych placówek, pozostając jedynie przy prowadzeniu procesu leczenia, jednak tak funkcjonujących gabinetów jest obecnie coraz mniej. Na co zatem zwrócić uwagę aparaty wewnątrzustne RTG do gabinetu stomatologicznego?

BLX-5 Aparaty RTG punktowe wewnątrzustne RTG

Przede wszystkim wybierając jakikolwiek sprzęt do swojego gabinetu, warto zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy. Dzisiaj wybór wszelkich urządzeń jest bardzo duży, a sprzęty stomatologiczne nie należą do najtańszych. Zatem wiele zależy od tego, czym stomatolodzy w danej praktyce się zajmują i jakiego leczenia się podejmują.

Wybierając urządzenie RTG, zanim zajmiemy się danymi technicznymi, powinniśmy zwrócić uwagę na praktyczne możliwości montażu różnych urządzeń tego typu. Niektóre wieszamy na ścianie, inne mocujemy do unitu, jeszcze inne są wyposażone w jezdny wózek. Warto zatem zastanowić się nad tym, który rodzaj urządzenia będzie najwygodniejszy do używania dla nas i naszych pacjentów, ale także pamiętajmy, że dużo zależy od możliwości technicznych montażu sprzętu w konkretnym gabinecie stomatologicznym.

Rodzaje urządzeń RTG dla stomatologii
Na rynku mamy naprawdę sporo urządzeń RTG dla gabinetów stomatologicznych. Warto wymienić, chociaż kilka z nich. Jednym z często wybieranych urządzeń tego typu jest wewnątrzustny aparat służący do RTG punktowego. Umożliwia on wykonywanie zdjęć pojedynczych zębów zgryzowych oraz zgryzowo-skrzydłowych. Jego lekka konstrukcja sprawia, że jest to urządzenie bardzo stabilne, ale i precyzyjne. Urządzenie takie jest też zwykle bardzo poręczne. Można go płynnie ustawiać jedną ręką, a głowica zatrzymuje się dokładnie tam, gdzie potrzeba – bez konieczności ciągłego poprawiania pozycji. Świetnym przykładem takiego urządzenia jest aparat FOCUS niemieckiej firmy KaVo. Kolejnym rodzajem przenośny aparat RTG stomatologiczny pantomograficzne 2D. Urządzenia te przeznaczone są do wykonywania panoramicznych zdjęć RTG, które umożliwią optymalizację rezultatów leczenia u pacjentów, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa.

https://aktualnoscistomatologiczne.blogspot.com

Related Posts

Leave a Reply