Jak działają kamery wewnątrzustne w stomatologii?

Kamery wewnątrzustne to niewielkie urządzenia umieszczone w wąskiej rurce, które umieszcza się w jamie ustnej pacjenta. Obraz z kamery wyświetlany jest na monitorze zamontowanym w okolicy fotela. Aby proces był w pełni sterylny i bezpieczny, urządzenie zabezpiecza się jednorazową nakładką.

Warto wiedzieć, że kamery wewnątrzustne mogą nie tylko wyświetlać obraz, ale też robić zdjęcia. Pokazują obraz w dużym powiększeniu, dzięki czemu znacznie łatwiej dostrzec nawet niewielkie zmiany w obrębie zębów lub dziąseł.

Zalety leczenia z kamerą wewnątrzustną
Kamera wewnątrzustna jest wykorzystywana zwłaszcza podczas pierwszej wizyty pacjenta, żeby dokładnie zbadać stan jego zębów i dziąseł. Jakie zalety ma jej stosowanie?

Znaczne powiększenie obrazu przekłada się na dokładniejsze badanie. Mikrouszkodzenia, których nie dałoby się dostrzec, używając zwykłego lusterka, stają się wyraźnie widoczne dzięki zastosowaniu kamery.
Pacjent ma pełniejszą wiedzę o stanie swojego uzębienia i lepiej rozumie proponowane przez stomatologa sposoby leczenia.
Stomatolog, dzięki wczesnemu wykrywaniu niewielkich zmian, może szybciej reagować, zapobiegając pogorszeniu sytuacji.
Zarówno pacjent, jak i stomatolog mogą monitorować przebieg i efekty leczenia.
Leczenie stomatologiczne z wykorzystaniem kamery wewnątrzustnej oferuje na przykład przychodnia stomatologiczna DENTAL w Lublinie.

MD1500W Kamera wewnątrzustna bezprzewodowa

Dlaczego warto korzystać z leczenia z kamerą wewnątrzustną?
Stosowanie kamery wewnątrzustnej w leczeniu stomatologicznym podnosi jego jakość i komfort. Pacjent nie musi wierzyć stomatologowi na słowo, sam widzi, co się dzieje w jego jamie ustnej. Co więcej, dzięki wczesnemu wykrywaniu niewielkich uszkodzeń, lekarz może wykorzystać mniej inwazyjne i często mniej kosztowne metody leczenia.

Nowe technologie stosowane w stomatologii pomagają lepiej dbać o zęby, a przecież ich stan ma ogromny wpływ na komfort życia. kamera wewnątrzustna z monitorem pomagają unikać niedopatrzeń i zaniedbań w diagnozie i leczeniu, dlatego z pewnością warto wybierać leczenie, w którym się je wykorzystuje. Różnica jest ogromna i naprawdę warto odczuć ją na sobie.

Related Posts

Leave a Reply