TECHNOLOGIE W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM

Do jednych z najnowszych technologii w stomatologii należy obrazowanie w 3D. Wielu dentystów niezbyt chętnie z tego jeszcze korzysta, jednak korzyści jakie przynosi obrazowanie w 3D są ogromne. Można tu wymienić chociażby skrócenie czasu samego zabiegu przy jednoczesnym zwiększeniu precyzji jego wykonywania. Kolejną nową technologią, która ma ogromny wpływ na funkcjonowanie gabinetu stomatologicznego jest borowanie laserowe. (unit stomatologiczny przenośny)

DA7001

KOMPRESORY STOMATOLOGICZNE
Sprężone powietrze to jedno z najważniejszych o ile nie najważniejszych medium oprócz prądu wykorzystywanym w gabinecie dentystycznym. Zapewniają je kompresory, które rzadko komu kojarzą się z takimi miejscami, dlatego wiedza o nim nie jest zbyt szczegółowa nawet u samych dentystów. Wszystkie kompresory stomatologiczne do swego działania wymagają głównie podłączenia do gniazdka elektrycznego.

Trzeba jednak mieć na uwadze to jakie napięcie jest potrzebne do zasilania danego rodzaju kompresorów, które dzielimy na:
kompresory stomatologiczne duże, które wymagają podłączenia do gniazda o mocy 400V, czyli do tak zwanej siły. Standardowe gniazdka mają napięcie o maksymalnej mocy 240V, dlatego podczas projektowania gabinetu należy uwzględnić również możliwość podłączenia takiego kompresora. kompresory stomatologiczne małe, które wymagają standardowego napięcia 240V, a więc mogą wydajnie i na pełni możliwości pracować po podłączeniu do gniazdka, które znajduje się w każdym gabinecie.

ROLA KOMPRESORA STOMATOLOGICZNEGO
Jak widać, rozwój technologii ma ogromne znaczenie w stomatologii jak i również w innych dziedzinach medycyny. Im lepiej wyposażony jest gabinet, im lepsze zabiegi bezbolesne lub im bardziej jest ograniczony ból do minimum, tym większe budzi zaufanie pacjentów. Dentysta niewątpliwie większości ludziom kojarzy się z bolesnymi zabiegami i charakterystycznym dźwiękiem wiercenia w zębach.

Related Posts

Leave a Reply