Jaka jest cena za endometr ?

Endometr stomatologiczny to urządzenie elektroniczne, które działa na zasadzie pomiaru różnic oporów prądu między kanałem korzeniowym a kością. Umożliwia to precyzyjne określenie długości korzenia zęba. Praca z endometrem ułatwia pracę specjalisty i zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań w leczeniu kanałowym.

RPEX 6

Endometry składają się z :
elektronicznego wyświetlacza,
sygnalizatora,
dwóch elektrod

Pierwsza elektroda zamontowana jest na pilniku endodontycznym, który zostaje wprowadzany do kanału zęba podczas pomiaru. Druga elektroda, w kształcie klipsa, zakłada się na wargę pacjenta. Po dotarciu pilnika do otworu fizjologicznego, czyli przewężenia wewnątrz kanału korzeniowego, do którego sięga właściwa miazga, uruchamia się sygnalizator dźwiękowy lub świetlny. W tym momencie na wyświetlaczu endometru ukazuje się informacja, na jakiej głębokości znajduje się pilnik. Niektóre endometry najnowszej generacji posiadają funkcje Root Vizard, dzięki której zaobserwujemy również przesuwanie się narzędzia wzdłuż opracowywanego kanału lub funkcję Root Zoom – wyświetlającą powiększony obraz przywierzchołkowej części zęba.

Jaka jest cena za endometr ?
Cena waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. W naszym sklepie stomatologicznym znajdą Państwo szeroki wybór endometrów różnych producentów. Od najbardziej popularnych jak Dentsply, NSK czy Morita a także tańsze, już od kilkuset złotych firmy Woodpecker. Wszystkie modele endometrów są wyposażone w czytelny duży ekran LCD, który ułatwia obsługę pracy i umożliwiający kontrolę działań. Każdy gabinet stomatologiczny znajdzie u nas sprzęt w zależności od swoich potrzeb.

Related Posts