jak wybrać unit stomatologiczny?

W skład unitu wchodzi także stolik lekarza oraz asysty. Musi być wyposażony we wszystkie urządzenia niezbędne dla stomatologa. To właśnie tam powinien być zamontowany mikrosilnik protetyczny, skaler czy lampa polimeryzacyjna, która pozwoli na utwardzenie kompozytów wypełniających ubytki w zębach. Ciekawym rozwiązaniem pod tym kątem będzie unit stomatologiczny KaVo, który można dostosować zarówno do prawo, jak i leworęcznych dentystów.

Ergonomia – najważniejsze kryterium zakupu
Wybierając unit stomatologiczny do swojego gabinetu, należy pamiętać, że jego ergonomia stanowi pierwsze i najważniejsze kryterium podczas zakupu.

BD-402B

Niezawodność urządzenia
Wybierając odpowiedni unit stomatologiczny nie powinno się zapominać o tym, jak ważna jest niezawodność tego typu urządzeń. Trzeba mieć świadomość tego, że unit stomatologiczny jest urządzeniem pracującym w gabinecie non stop przez co najmniej kilkanaście lat. Dobry sprzęt musi być prosty w budowie i obsłudze i co najważniejsze, nie może mieć tendencji do psucia się, czy zacinania.

Wygodę zapewnia możliwość doboru odpowiedniej pozycji w zależności od indywidualnego przypadku. Pacjenci czują się swobodnie i komfortowo, lekarz natomiast ma łatwo dostępne wszystkie niezbędne narzędzia oraz odpowiednio duże pole manewru podczas każdego zabiegu.

Przedstawiamy atuty nowoczesnego unitu! Fotel dla pacjenta powinien posiadać: smukły kształt, zintegrowany system ruchu w opozycji do pozycji Trendelenburga, funkcję poszerzonego zasięgu ruchu w osi pionowej, a także tapicerkę bezszwową. Dobrze żeby pulpit był wzbogacony o takie elementy jak: przyciski bezpośredniego wyboru lub łatwy w obsłudze i uniwersalny panel dla asysty. Warto zwrócić uwagę także na sterownik nożny, lampę zabiegową i negatoskop.

Related Posts