Czym jest endometr? jakie są jego główne zalety?

Endometr stomatologiczny – to urządzenie elektroniczne, za pomocą którego dentysta (endodonta) określa długość kanału korzeniowego zęba do wierzchołka, w celu dalszego czyszczenia i uszczelniania / wypełniania. Mechanizm jego działania polega na pomiarze wartości rezystancji prądu elektrycznego membrany wierzchołkowej między dwiema elektrodami – pilnikiem i ustnikiem.

Czym jest endometr? jakie są jego główne zalety?

Endometr stomatologiczny to urządzenie elektroniczne mierzące różnicę oporów prądu między kanałem korzeniowym a kością. Taki zabieg umożliwia precyzyjne określenie długości korzenia zęba. Endometr jest o tyle przyjaznym urządzeniem, że nie sprawia żadnego bólu pacjentom, badanie długości kanału jest całkowicie bezpiecznie i może być wielokrotnie powtarzane. Endometry mogą być używane bez konieczności wykonywania zdjęć RTG, co przekłada się na wygodę i bezpieczeństwo pacjenta. Skuteczność wykonywania zabiegów endodontycznych jest o wiele wyższa i bezpieczniejsza przy zastosowaniu endometrów.

Co to jest endometr i do czego służy?
Endometr to urządzenie, które służy lekarzowi do wykonania pomiaru długości kanału korzeniowego zęba. Składa się ono z wyświetlacza, sygnalizatora oraz czynnej i biernej elektrody. Pierwsza z nich znajduje się na endodontycznym pilniku, który jest wprowadzany w czasie pomiaru do kanału zęba. Elektroda bierna przypomina kształt klipsa i zakłada się ją na wardze pacjenta. Kiedy pilnik dotrze do otworu fizjologicznego to uruchomi się sygnalizator świetlny lub dźwiękowy.

W naszym sklepie internetowym można kupić endometr marki COXO Woodpecker, które są nowoczesnymi i wyjątkowo precyzyjnymi sprzęt stomatologiczny . Ten wysokiej klasy sprzęt stomatologiczny zawiera w sobie zaawansowaną technologię która zapewnia precyzję oraz łatwość obsługi i użycia lekarzowi wykonującemu leczenie endodontyczne.

Related Posts