Kompletny przewodnik po unity stomatologicznych

TJ2688 E5

Korzyści z unitów stomatologicznych
Unity stomatologiczne to niezbędnik w każdym gabinecie stomatologicznym. Zapewniają sprzęt potrzebny do wykonania zabiegów dentystycznych, a także zapewniają komfort pacjenta.

W skład unitu wchodzi fotel dentystyczny, który jest najważniejszym elementem wyposażenia unitu. Fotel zapewnia pacjentom podparcie i wygodę, a także ustawia głowę w ergonomicznej pozycji, tak aby był łatwiej dostępny dla stomatologa lub higienistki.

Zawiera również automatyczną rękojeść, która służy do wiercenia i kształtowania zębów; system oświetleniowy; i system ssący. Unity stomatologiczne mają również wbudowaną przestrzeń do przechowywania narzędzi używanych podczas zabiegów, takich jak wiertła czy pilniki.

Czym są unity stomatologiczne?
Unit stomatologiczny to fotel dentystyczny, który służy do pielęgnacji jamy ustnej pacjenta.

Unit stomatologiczny przenośny to fotel dentystyczny, który służy do pielęgnacji jamy ustnej pacjenta. Jest zwykle wyposażony w narzędzia do czyszczenia i skalingu zębów, polerowania i kształtowania oraz innych zabiegów.

Jak zasilane są unity stomatologiczne?
Najbardziej popularne są unity stomatologiczne zasilane elektrycznie, które wykorzystują gniazdo wtykowe do zasilania unitu. Wadą tych jednostek jest to, że muszą być trzymane w pobliżu gniazdka, co może być trudne dla niektórych dentystów.

Unity dentystyczne zasilane pneumatycznie wykorzystują powietrze zamiast elektryczności, ale do ich zasilania wymagają sprężarki powietrza, co oznacza, że dentysta będzie musiał nosić ze sobą dodatkowy sprzęt.

Related Posts