Jakie zabiegi umożliwia kątnica stomatologiczna?

Kątnica stomatologiczna turbinowa to urządzenie, które służy do otwierania ust pacjenta, aby dentysta mógł widzieć i pracować nad zębami. Zazwyczaj wystarcza na czas wizyty, a po użyciu zostanie wyrzucona. Narzędzie to ma na jednym końcu długi uchwyt, który pozwala dentyście trzymać je w jednej ręce podczas użytkowania. Samo urządzenie ma kształt dużej łyżki z dwoma zakrzywionymi uchwytami, które są przeznaczone do trzymania przez dwie osoby.

CX235 C6-19

Kątnica stomatologiczna to urządzenie, które służy do czyszczenia, sprawdzania ubytków i wykrywania wszelkich innych problemów ze zdrowiem jamy ustnej. Może również służyć jako lusterko dentystyczne. Ma okrągłą główkę z zakrzywioną lub płaską powierzchnią i może być używana do wielu różnych zadań w gabinecie dentystycznym. Zadania te obejmują: badanie jamy ustnej, zaglądanie pod dziąsła w jamie ustnej, czyszczenie zębów i oglądanie widocznych plomb.

YUSENDENT COXO CX235-1C Kątnica stomatologiczna 1:1  ze światłem led kompatybilny z KAVO
CX235-1C

Czym się różni kątnica stomatologiczna od prostnicy endodontycznej?
Kątnica dentystyczna i prostnica chirurgiczna to dwa różne rodzaje narzędzi stosowanych w stomatologii. Kątnica dentystyczna to urządzenie wkładane do ust pacjenta. Wspomaga stomatologa w przeprowadzaniu zabiegów takich jak skaling i polerowanie. Z drugiej strony rękojeść jest trzymana przez dentystę i napędza narzędzia znajdujące się w ustach pacjenta, takie jak wiertarki lub narzędzia do abrazji powietrznej.

Related Posts

Leave a Reply